Sodrással szemben, szorosan a part menti sávban felfelé evezni a Tiszán. Izgalmasan hangzik, igaz? A Tisza – Hármas-Körös torkolatáig felfelé alaposan meg kell húzni a lapátokat, de a Körösre érve megváltozik a helyzet, a folyó léleknyugtató csendjében evezhetsz tovább. Sodrása kisebb, part menti erdősávja sűrűbb, mint a Tiszáé, már messziről integet a Bökényi duzzasztó műemléke. A visszaúton a Körös torkolatában ismét szükség lesz egy kis ügyességre, ugyanis könnyen ki lehet sodródni a Tisza közepére, de Szentesig ki is használhatod a Tisza sodrását. Élvezd a folyó csendjét és nyugalmát!
A hajóinkat a szentesi szabadstrandnál tudjuk vízre tenni és sodrással szemben a Körös-torok felé vesszük az irányt. A csendesebb vízen, de annál hangulatosabb magaspartok között evezve a Hármas-Körös 5,6 fkm-ben felbukkan az egykori Bökényi duzzasztó romja, amely különleges vízi kalandra csábít. Az egykori zsilipcsatornán akadály nélkül, biztonságban átevezhetünk, majd a főmeder parti betonpillérei között átsuhanva indulhatunk újból a Körös-torok felé.
A vadregényes magaspartok között visszafelé már jólesően kényelmesen segíti utunkat a Körös sodrása, agy jobban van időnk megcsodálni a Tiszába való kifutás előtt patkó alakú utolsó kanyar márgafalait, amelyben a csodás júniusi nászrepüléséről nevezetes rovar, a tiszavirág lárváinak agyagba fúrt járatait figyelhetjük meg.