Hegyi kerékpáros túra

Túrainfó

Barangold be a Soproni-hegységet hagyományos hegyikerékpárral vagy egy eMTB-vel. Az útvonal átlagos fizikummal, terep technikai felkészültség nélkül is biztonságosan bejárható, teljesíthető.

Sopront az EuroVelo 13-as kerékpárúton hagyjuk el Harka felé. Az egykori határőr településen átgurulva az osztrák határ, Neckenmarkt (Nyék) felé vesszük az irányt. Kb. 100 m-rel a határátkelési pont előtt a hegynek fordítjuk a bringát és jöhet a kapaszkodás közvetlenül a határsávban az Istenszékén át a Muckra. A hely a Soproni-parkerdő megalapítójáról, Muck Endréről kapta nevét. Itt érdemes időt szánni az Erdő Háza bemutatóhelyre, vadasparkra. Utunkat a határsávban a Mária úttal együtt folytatjuk a Brennbergbánya – Ritzing (Récény) határátkelési pont felé. Itt akár át is ruccanhatunk a szomszédba az egykori Ilona-aknát bemutató emlékhelyet megtekinteni (kb. 300 m), vagy egy kicsit tovább (2 km) ereszkedve a Récényi-tóban (Sonnensee Ritzing) csobbanhatunk egyet.

A vadászati tanösvényen felkapaszkodva elérjük a Soproni-hegység magyar oldali legmagasabb pontját a Magas-bércet (557 m). A csúcson található kilátóból gyönyörű panoráma nyílik a hegység erdeire és az Alpok keleti nyúlványaira. A csúcsról jöhet egy nagy gurulás a Hidegvíz-völgyben érintve az István-aknát egészen a Fehér-úti-tóig. Itt elhagyjuk a műutat és az egykori brennbergi vasút nyomvonalán leereszkedünk Ágfalvára, ahol ismét elérjük az EuroVelo 13-at, s a „kertek alatt” visszatérünk Sopronba.

Tájegység:
Soproni-hegység és Fertő tó
Nehézség:
Nehéz
Túratípus:
Kerékpár
Táv:
42.5 km
Időigény:
2 óra

Megközelítés, útvonal

Vonattal Sopron vasútállomás, személygépkocsival Budapest vagy Bécs felől M85 gyorsforgalmin Sopronig.

Fedezd fel a környéket!

Mit szeretnél látni a térképen?

További látnivalók a környéken

Brennbergbánya – Szent Borbála templom

A brennbergi Szent Borbála templom és a templom-borozó története talán egyedülálló az országban. Az egykori szénrakodó téren állt régen a bányaigazgatóság irodaháza és egy több szintes tornyos épület. Itt épült meg a Szent Borbála templom 1930-ban. A templom mellett, a bányaigazgatóság épületének földszintjén működött a „Bányász” borozó. Az 1960-as évek elején az iroda épületét elbontották, a borozót pedig a templomépület alsó szintjére költöztették. Így került az országban is egyedülálló módon egy épületbe a templom és a borozó.