Szertúra Őriszentpéteren
Túrainfó
Túránk Őriszentpéter legfontosabb nevezetességeihez kalauzol el. Nem látogatjuk végig a kisváros összes szerét, ez sokkal több időt igényelne, de bepillantást kapunk a hely hangulatába, megérezhetjük a helyiek vendégszeretetét. Az Országos Kéktúra útvonalát, illetve a Szertúra Őriszentpéteren táblák jelöléseit követve az Árpád-kori Szent Péter-templom mellett haladunk el. Térjünk le az útról, csodáljuk meg kívül-belül a templomot és a középkori téglaégetőt. Utunkra visszatérve a Csörgőalma gyümölcsöskertbe is betérhetünk.
Keserűszer következik, ahol egy régi sökfás temetőt találunk. A sökfa az őrségi reformátusoknak állított fejfát jelenti. Keserűszer bájos portái mentén végigsétálva a rétekkel, kaszálókkal szegélyezett Zala, vagyis őrségiesen szólva a Szala patak völgyébe érünk.
Az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóságának Keserűszeri Vendégháza mellett haladunk tovább, majd a dombon lévő erdőn átsétálva Őriszentpéter Galambszer településrészéhez érkezünk, ahol egy óriási rét fogad bennünket. Láthatóvá válik ismét a település határa. Galambszeren, majd Égésszeren végigsétálva megnézhetjük a Szikszay Edit Helytörténeti Gyűjteményt, vagy betérhetünk a református templomba. A városközpontban felfedezhetjük az Őrségi Vadászati Kiállítás gazdag gyűjteményét is. Kiindulópontunkra visszaindulva térjünk be a Natura 2000 Látogatóközpontba, ahol az Őrségi Nemzeti Parkról kapunk átfogó képet; igazán hasznos, remek kiállítás vár ránk az épület falai között.
Megközelítés, útvonal
Őriszentpéter, Templomszer, Harmatfű Erdei Iskola
Fedezd fel a környéket!
További látnivalók a környéken
Korongozás Őriszentpéteren
Az őrségi sovány, agyagos talaj a mezőgazdaságnak nem kedvezett ugyan, de lehetővé tette a helyi fazekasmesterség felvirágzását. Még ma is élnek errefelé gerencsérmesterek, érdemes elmenni a műhelyükbe: nemcsak vásárolhatunk a termékeikből, de akár ki is próbálhatjuk a korongozást. Róka Lajosné és Zsohár Balázs portáját keressük Őriszentpéteren.