Két keréken a bencések nyomában – Győr-Pannonhalma kerékpártúra

Túrainfó

Távolodj el a várostól és érkezz meg az ezeréves múlttal rendelkező Szent Márton hegyére!

Fokozatosan hagyod magad mögött a nyüzsgést, miközben kényelmesen suhansz a nemrégiben elkészült, új, végig aszfaltos kerékpárúton. Écsen kanyarodj el a 82-es út mellől, és folytasd utadat tovább Pannonhalma felé. Több helyen is megállhatsz a kialakított pihenőkben, de kis kitérővel elmehetsz az Écs határában lévő kb. 100 éves ősfenyveshez is, ahol a fenyők mellett a tavaszi héricseket is megcsodálhatod. Énekes madarak teszik még hangulatosabbá a fenyvest, de találkozhatsz itt gyurgyalaggal és zöldgyíkkal is. A 82-es úttól távolodva már messziről látszik a Főapátság hívogató épületegyüttese, csodás célként lebeg a szemed előtt.

A túra végén érdemes az árnyas Arborétumban kipihenned a fáradalmaidat, és/vagy kóstold meg az Apátsági Gyógynövénykertben a frissítő levendulaszörpöt! Ha pedig a magasból is megcsodálnád a tájat, tekerj ki a Boldog Mór Kilátóhoz, valamint a Lombkorona tanösvényhez, és gyönyörködj a kilátásban!

Tájegység:
Szigetköz és Pannonhalma
Nehézség:
Könnyű
Túratípus:
Kerékpár
Táv:
3.5 km
Időigény:
1 óra

Megközelítés, útvonal

Győrig, illetve Pannonhalmáról Győrbe vissza is könnyű vonattal utazni. Ha autóval érkeztél Győrbe, visszafelé akkor is a vonat a legegyszerűbb megoldás.

Nagyboldogasszony Székesegyház, 9021 Győr, Káptalandomb 12

Fedezd fel a környéket!

Mit szeretnél látni a térképen?

További látnivalók a környéken

Szurdik (löszfalak), Nyúl

A 650 méter hosszú nyúli Szurdik Európa egyik legnagyobb vízvájta szurdokvölgye. Szinte egyedülálló, európai viszonylatban is jelentős képződmény, mely a nyúli lakóházak felett magasodó első dombsor tetejénél kezdődik, és a Mária-szobornál végződik. Az oldalába vájt pincesorokat és egykori barlanglakásokat érdemes esti kivilágításban is megnézned-csodás látvány!

Écsi ősfenyves

Hangulatos fenyőerdő Écs határában, a 82-es főút felől. Hazánk három ősfenyvesének egyike–mindenképpen érdemes tenned egy kört itt, a kb. 100 éves famatuzsálemek között. A fák között élő madarak éneke még különlegesebbé teszi a kitérőt, sőt színes méhészmadárral vagy más nevén gyurgyalaggal is találkozhatsz útközben.

Lila-hegyi kilátó, Nyúl

A Sokorói-halomvidék nyúlványainak egyik legmagasabb pontja, a Lilahegy (312 m), ahonnan csodálatos kilátás tárul eléd a Kisalföldi-síkságra. A Lila-hegyi kilátó egy 14 méteres, felújított geodéziai torony: szépen rendezett környéke ideális megállója lehet a környéken tett gyalog-és kerékpártúráknak, de remek célpont egy rövid családi kiránduláshoz is. A kilátó napelemes kivilágítást kapott, ami sötétedéskor kapcsol be, a torony belsejében pedig a környékre jellemző állat-és növényfajokat mutat be pár művészi graffiti.