Túrainfó

A kerékpárút elején rögtön szembe kell nézned egy nagyobb kihívással: fel kell jutnod Szent Márton hegyére, a Pannonhalmi Főapátsághoz. A dombtetőn viszont kárpótol a Főapátság épületegyüttesének lenyűgöző látványa, melyet a várkörön körbe sétálva még inkább lehetőséged van megcsodálni. A kezdeti teljesítménypróba után már könnyebb dolgod lesz–bár nem kerékpárúton, de jó minőségű, aszfaltos úton haladhatsz végig.

A Sokorói-dombságban, csendes, tiszta levegőjű vidéken jársz–élvezheted a csendet és a táj adta nyugalmat. Érinted Tápot is, a dombság pannonhalmi vonulatának keleti lejtős részén fekvő, hangulatos kis falut. Mielőtt visszatérsz Pannonhalmára, Ravazdon pihenj meg a Pándzsa-ér egyik forrásánál, Béla király kútjánál és frissülj fel a forrás vizéből–ahogy ezt IV. Béla is tette 1241-ben, a tatárok elől menekülve.

 

Tájegység:
Szigetköz és Pannonhalma
Nehézség:
Könnyű
Túratípus:
Kerékpár
Táv:
27 km
Időigény:
1.5 óra

Megközelítés, útvonal

Kiindulópont: Pannonhalma vasútállomás, 9090 Pannonhalma

Fedezd fel a környéket!

Mit szeretnél látni a térképen?

Látnivalók a túra mentén

További látnivalók a környéken

Győrság (Pincesor, Pozsonyi csata emlékmű)

A falu címere is bizonyítja, hogy a településen a szőlőkultúra régóta meghatározó-ennek ékes bizonyítékai a homokkőbe vájt Uraság-hegyi pincesor és a Kiáltó-hegyi pincesor. Érdemes elsétálnod erre, és megkóstolnod a többségében fehér borokat.15-20 család is foglalkozik itt bortermeléssel, és a pincesor felől gyakran hallatszik harmonikaszó. Szintén a Kiáltó-hegyen találod az úgynevezett Pozsonyi csata 1110. évfordulójára emelt szobrot, amely a magyarok keleti frank sereg fölött aratott győzelmének állít emléket. Ez az ütközet hozta el a honfoglalás lezárását, és a magyarság végleges Kárpát-medencei letelepedését.