Madarak farsangja
2023. február 15.
« Vissza a hírekhez
A Duna-Ipoly Nemzeti Park számos programmal vár ezen a februári hétvégén. A tél vége felé figyelmünk az itthon maradt kis szárnyas barátainkra fordul, illetve a télűző farsangi ünnepségre. Válaszd ki a legizgalmasabb programot, és töltsd aktívan a hétvégét! Az összes programhoz előzetes bejelentkezés szükséges, jobb ha gyorsan jelentkezel.
2023. február 18.
Tollasok testközelből – madárgyűrűzés a Jági-tónál Pilisszentivánon
Télen a Jági-tónál, a kihelyezett madáretetőnél hatalmas a sürgés-forgás. Egymást követik sorban a madarak a finomabbnál finomabb falatokért. Hogy megismerkedj az etetők gyakori madaraival, téli madárgyűrűzési bemutatót tart a nemzeti park. Miért is kezdték el régen gyűrűzni a madarakat, s miért folytatják ma is? Aki ellátogat programra, ezekre a kérdésekre is választ kaphat.
2023. február 18.
Madárgyűrűzés az Öregfaluban
A téli hónapokban a madáretetők megfigyelése kiváló alkalmat ad, hogy jobban megismerd a kertekbe látogató madarakat és azok viselkedését, valamint megtanuld felismerni a gyakori fajokat. A Tájház melletti madáretetőre is rendszeresen érkeznek éhes vendégek, akiket a madárgyűrűzési bemutató alkalmával jobban megismerhetsz, valamint sokat megtudhatsz a madárgyűrűzés céljáról és hasznáról is.
2023. február 18.
Lenvirág Családi Nap – Állati farsang
Egy kis kézműveskedésre vár a nemzeti park a Pilisi Len Látogatóközpontba. Az interaktív kiállítás bebarangolása után megismerkedsz az erdő állataival, egyben kicsit a bőrükbe is bújva. Az alkotókedvűek állati lábnyomatokat és farsangi maszkokat készíthetnek. A program tartalmazza a NATURA 2000 bemutatóhely megújult modern interaktív kiállításának megtekintését is!
2023. február 18.
Legyél Te is Természetbúvár! – Hétköznapi tudomány Királyréten
Programsorozatunkon várja a kicsiket és nagyokat, ahol megfigyelheted az erdők, patakok, rétek élővilágát, az erdei állatok nyomába eredhetsz és izgalmas terepi módszerekkel, játékokkal, kísérletekkel együtt megismerheted meg a természet titkait, összefüggéseit. A program mindig egy-egy téma köré épül, mint. pl. rejtőzködés, beporzók, növények élete, gombák világa. Meghatározhatod egy fa életkorát, megvizsgálhatod jellegzetességeit, a növények vízfelvételét és fényhasznosítását vizsgálhatod, tanulmányozhatod a beporzók életét, az állatok otthonait, túlélési praktikáikat és sok egyéb izgalmas jelenséget.