Túrainfó

A Sokorói-dombság erdei, lankái, vidékének természeti szépségei igazi kikapcsolódást ígérnek–amik a túra nehézségeit is képesek elfeledtetni!

Sokoró szinte minden falujában találkozhatsz nádfedeles, döngölt falú, múlt századi házakkal. Pannonhalmáról indulva, Ravazdot érintve hangulatos, aszfaltozott, emelkedőkkel tarkított erdészeti úton jutsz el Sokorópátkára, mely egykor a Pannonhalmi Főapátság birtoka volt. Innen Tényőig kisforgalmú közúton, majd–ismét erdei környezetbe érve–kijelölt kerékpárúton, néhol jelöletlen földúton haladsz a Pannonhalmi Tájvédelmi körzeten át.

Ezen a szakaszon kisebb emelkedőkés lejtők váltják egymást, de ne merülj el teljesen a táj csodálatában, Écsig nagyon figyelj az erdei elágazásoknál a megfelelő irányra! Visszaérve Pannonhalmára pihenj meg, és töltődj fel az apátság Gyógynövénykertjében egy pohár levendulaszörp mellett!

Tájegység:
Szigetköz és Pannonhalma
Nehézség:
Nehéz
Túratípus:
Kerékpár
Táv:
44 km
Időigény:
2 óra

Megközelítés, útvonal

Autóval vagy vonattal Győrből Pannonhalmáig

9090 Boldogasszony templom, Pannonhalma, Váralja 1.

Fedezd fel a környéket!

Mit szeretnél látni a térképen?

További látnivalók a környéken

Écsi ősfenyves

Hangulatos fenyőerdő Écs határában, a 82-es főút felől. Hazánk három ősfenyvesének egyike–mindenképpen érdemes tenned egy kört itt, a kb. 100 éves famatuzsálemek között. A fák között élő madarak éneke még különlegesebbé teszi a kitérőt, sőt színes méhészmadárral vagy más nevén gyurgyalaggal is találkozhatsz útközben.

Szurdik (löszfalak), Nyúl

A 650 méter hosszú nyúli Szurdik Európa egyik legnagyobb vízvájta szurdokvölgye. Szinte egyedülálló, európai viszonylatban is jelentős képződmény, mely a nyúli lakóházak felett magasodó első dombsor tetejénél kezdődik, és a Mária-szobornál végződik. Az oldalába vájt pincesorokat és egykori barlanglakásokat érdemes esti kivilágításban is megnézned-csodás látvány!

Harangozó hegy, Sokorópátka

A hagyomány szerint a falutól nem messze emelkedő Harangozó-hegyen állt régen a vörösbarátok kolostora. Az itt élő egyházi személyek nem voltak éppen szent életűek, sőt, rablólovagokként tűnnek fel a történetekben, akik asszonyokat, lányokat hurcoltak el, áldozataikat megkínozták, sőt, időnként meg is ölték. A különböző legendákban, elbeszélésekben szó esik az általuk Pátka és Pannonhalma között kiásott alagútról, és mindenféle elrejtett kincsekről is.