A Duna holtágai, kanyarjai, tavai, zátonyai valódi labirintust alkotnak, amit a vízi kalandorok újra és újra felfedeznek maguknak. Ariadné fonalát követve legtöbben az élmények fogságába esnek – és talán nem is akarnak kiszabadulni. Szállj te is vízre, és fedezd fel az ország észak-nyugati vízi világát! Ha még nem voltál, azért, ha már voltál, azért.
Pár évtizedes ősvadon
A Szigetköz talán legcsodálatosabb tulajdonsága, hogy minden évben, minden évszakban, de talán minden nap más és más arcát mutatja. Negyven éve senki nem hitte volna, hogy egy ilyen vízi paradicsom fog kialakulni itt. A Bős-Nagymarosi Vízlépcsőrendszer tervezésekor kavicstengerré csupaszították a Duna felső folyását. A tervek azonban a fiókban maradtak, és ennek a természet lett a valódi nyertese. Ma a csatornák fölött összeérő fák boltíveivel tarkított szentélyben róhatjuk le tiszteletünket a természet csodálatos működése előtt.
Természeti és emberi kincsek
A háborítatlan természet megköszöni a „nemtörődömséget”, és hihetetlen élményekkel gazdagít. A madárvilág számtalan tagját megfigyelheted testközelből, ha elég csendben vagy. A halak és kétéltűek szintén főszereplői a tájnak. Az, hogy a kenuban evezve a rövid íven egy hód ússzon el melletted, páratlan élmény. És ha valamire igazán nem számítanál a vízben, az egy vaddisznó, pedig ők sem restek átúszni egy-egy holtágat, ha útjukat keresztezi. Nem csoda, hogy több legenda is kereng erről a csodavidékről. A Vörös füzes-szigetre például sok lány átúszott teliholdkor, hogy a néhai tó vizében megfürödve választottjuk másnap menten felismerje, hogy őt kell feleségül vennie. Nem állítjuk, hogy kenutúra után mindenki biztosan párt talál magának, de ha úgy éreznéd, hogy a kutyát sem érdekelnek belső és külső értékeid, itt biztosan akad egy szúnyog, amelyik bensőséges kapcsolatba lépne veled.